Новите имиња за владината реконструкција денеска треба да бидат доставени до Парламентот


Актуелната министерка за образование од редовите на СДСМ, Рената Дескоска заминува во Министерството за правда. На нејзино место треба да дојде Арбр Адеми од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Долго очекуваната реконструкција на Владата на Зоран Заев ќе се изврши на седница на Собранието в петок на 1 јуни и се совпаѓа со првата годишнина на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе присуствуваат на парламентарната седница во петок за реконструкција на Владата. „Се работи за јалова реконструкција, се работи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите членови во министерскиот тим на Заев, Собранието ќе ги бира во петок.. Седницата на која единствени точки се изборите на новите министри и заменици, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на седницата в петок на која ќе се гласа за реконструкцијата на владата и изборот на нови министри и заменици ...
| | веќе видена | слични

Во петок ќе се бираат новите министри и заменици-министри во Владата. На 1 јуни е закажана Собраниската седница за реконструкција на Владата, на која на дневен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите имиња за владината реконструкција денеска треба да бидат доставени до Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: