Никола му пушти „бомба“ на Никола Груевски, а Пешевски не сакал да биде себичен – рочиште за Траекторија


Се слушна и првата „бомба“ за случајот Траекторија и автопатиштата градени со кинески кредити. Во напната атмосфера, со караници и негодувања, пред крајот на ...
| | веќе видена | слични

Мендух Тачи, Сашо Мијалков заедно со поранешните членови на ДИК, Сашо Срцев, Анета Стефановска, Влатко Сајковски и Бедредин Ибраими за прв пат седнаа во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шефот на УБК Сашо Мијалков и лидерот на ДПА Мендух Тачи седнаа на обвинителна клупа за случајот на СЈО кој се однесува на изборни нерегуларности од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
2 копии
повеќе

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 134 | | | веќе видена

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се ...
сите 305 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 173 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР) оценува дека евентуалното менување на границите меѓу Србија и Косово ќе биде проследено со насилство. Во извештај, ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола му пушти „бомба“ на Никола Груевски, а Пешевски не сакал да биде себичен – рочиште за Траекторија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: