Мандарини со пестициди од Турција откриени во Република Српска

2 копии

На пазарот во Македонија не се присутни небезбедни мандарини од Турција, тврдат од Агенцијата за храна. Од таму велат дека инспекциските служби вршат редовни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вршат континуирани контроли и на пратките со цитрусно овошје кои се увезуваат во земјава и ...
| | веќе видена | слични

Надлежните инспекциски служби на Република Српска донесоа забрана за увоз на над 10.000 килограми мандари со потекло од Турција, за кои се утврдило дека имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Фитосанитарната инспекција на Република Српска забрани увоз на 10.400 килограми мандарини по потекло од Турција, поради утврдено зголемено присуство на ...
| | веќе видена | слични

Во една мостра замрзнати јагоди по потекло од Србија и во производот „зеолит“, што се продава како додаток за исхрана, е утврдено зголемено присуство на олово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 578 | | | веќе видена

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата. Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 432 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена

Глобалното движење „Ние сме Македонија“ бара Владата на Зоран Заев да понесе одговорност за недобиениот датум за преговори со Европска унија и за „сите штети ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мандарини со пестициди од Турција откриени во Република Српска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: