Бред Пит со прва фотосесија по разводот

Бред Пит се враќа во светот на шоу-бизнисот. Aктерот ја сними својата прва фотосесија за списание по разводот со Анџелина Џоли, добивајќи не една, туку три насловни страници на летното издание од машкото списание посветено на стилот. Во интервјуто, кое сe уште не е објавено, Пит зборувал за љубовта, загубата, татковството и како тој продолжил со својот живот по распаѓањето на бракот. Бред и Анџелина беа во врска повеќе од една деценија пред да ја крунисаат својата врска со венчавка на 23 август 2014 година. 41-годишната актерка поднесе документи за развод во септември минатата година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред Бред Пит лудо да се вљуби во Анџелина Џоли важеше за вистински „мачо тип“ во Холивуд. Една од неговите најрани врски беше со поранешната на Мајк Тајсон, Робин Гивенс, со која бил во врска една година. Со Џил Шоелен бил дури и верен, но ја откажале свршувачката. Со Кристина Аплгејт бил во врска кога таа имала само 18 години и го оставила среде состанок за друг маж, а со Гвинет Палтроу бил во врска дури 3 години. Тој имал долга низа на девојки со кои бил поврзуван, а еве и фотографии од нив. 1. Робин Гивенс 2. Шалejн МекКол 3. Џил Шоелен 4. Кристина Аплгејт 5. Џулиет Луис 6. Гвинет Пaлтроу 7. Клер Форлани 8. Џенифер Анистон
| | веќе видена | слични

Бред Пит многу ретко зборува за својот приваен живот, па првпат јавно се отвори за се’ она што се случуваше во последно и ја бранува целата јавност. Тој отворено прозбори за алкохолизмот и потресниот развод со сопругата Анџелина Џоли. Ова е едно ако не единствено интервју во кое 53-годишниот актер раскажа што се’ се случувало во неговиот живот изминатата година. Анџелина пред 6 месеци поднесе барање за развод, кој беше резултат на инцидентот откако во алкохолизирана состојба тој се дерел на 15 годишниот син Медокс . Бред сега живее сам со својот булдог во престижна населба во Холивуд Хилс, каде што неодамна го посети познатиот новинар од списанието за кое тој јавно проговори. Бред во интервјуто споменува дека алкохолот кој тој го консумирал секојдневно, сега го заменил за сок од брусница и минерална вода и секојдневно сам приготвувал здрава храна, а деновите ги поминува во својата работилница каде што изработува дела од глина и дрво. Тој исто така споменува дека со својата поранешна сопруга се’ уште ...
| | веќе видена | слични

Oткако се разведе од оскаровката, 41 годишната Анџелина Џоли, во септември минатата година, 53 годишниот актер Бред Пит, прв пат јавно проговори за зависноста од алкохолот. -Не се сеќавам на ден, откако излегов од факултет, а да не сум пиел алкохол или запалил џоинт, вели Бред. Тој тврди дека веќе шест месеци не се напил ниту капка алкохол и дека е горд на тоа. -Одам на терапии кои ми помагаат потполно да се излечам од зависностите. Пијам само чаеви, сок од брусница и минерална вода, изјави Пит. Се нашали дека затоа моментално има најчист уринарен тракт во Лос Анџелес и околината. Бред живее со својот булгод Жаскез и свесен е дека неговата љубов кон алкохолот влијаела на разводот од Анџелина. -Бев професионален алкохоличар. Можев да пијам водка со Русин и тој сигурно би завршил под маса, вели оскаровецот. Тврди дека после разводот бил депресивен, поради што не можел да живее само, па се преселил кај пријател во Санта Моника. Поранешната сопруга неодамна успеал да ја омекне, па нивните шест деца прв пат ...
| | веќе видена | слични

Бред Пит конечно си ја отвори душата по разводот со Анџелина Џоли, а тоа го направи во интервјуто за магазинот „GQ“.Тој зборува за целиот свој живот почнувајќи од детството преку растењето, проблемите со пиењето, па се до семејниот живот.„Дури минатата година се соочив со тоа, пиев премногу. Но, еве веќе половина година не консумирам алкохол. Сега пијам само чај и сокови, не сакам повеќе да имам лош живот“, вели Бред Пит.Исто така, зборува и за тоа како неговата кариера влијае врз односот со неговите деца.Многупати дозволил работата да го затрупа, па не наоѓал време за децата, па поради тоа сака да стане многу подобар татко од она што бил во минатото.„Лично сум многу ретардиран што се однесува до чувствата. Многу подобар сум во прикривање на истите. Пораснав со строг татко, па добив впечаток дека татковата фигура мора да биде многу силна, наместо да се разбере себеси и своите маани. Кога тоа го дознав, како да се освестив токму во периодот кога се разведовме. Но, мора да дознам повеќе за чувствата, ми треба ...
| | веќе видена | слични

„Тоа беше како смрт, признавам многу пиев..“, глумецот Бред Пит за првпат прозборува за разводот со Анџелина Џоли во интервју за списанието GQ Syle и нема намера да излезе како победник. Интервјуто е исповед и во него Пит, познат како најпосакуван и најубав маж на планетата, се покажува кршлив. Со огромна храброст Бред ја презеде одговорноста за разводот, и судејќи според неговите зборови, го презеде и обивнувањето на себе за тажниот крај на бракот со Џоли. Разговорот не навраќа на неговото детство, а потоа преминува на бурната младост -„Не успевам да се сетам на единствен ден кога сум излегол од колеџ без да бидам пијан, или без „тревка“ во раката. Престанав со се тогаш кога почнав да градам семејство…, освен со алкохолот. Пиев и за време на оваа последна година се додека не стана вистински проблем“. Бред одлучил да посетува психотерапија и алкохолот го заменил со сок од брусници и кисела вода. -„Сега го имам најчистиот уринарен тракт во Лос Анџелес…, но бев пијаница „професионалец“. За улогата на татко, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бред Пит првпат отворено говореше по разводот со Анџелина Џоли, признавајќи дека поради тоа многу пиел и постојано пушел марихуана. Пит (53) во интервју реко дека престанал да пие, тргнал на рехабилитација и дека се договорил со Џоли своите проблеми да ги држи далеку од очите на јавноста. – Само што ја почнав терапијата. Ми се допаѓа, многу ми се допаѓа. Одев кај двајца терапевти и го пронајдов вистинскиот – изјави Пит. Џоли во септември 2016 година побара развод од Пит. Двојката има шест деца, а едно време Пит беше под истрага за негрижа за децата. Подоцна овие обвинувања беа отфрлени, откако двојката се договори бракоразводната парница ќе ја води приватен судија.
| | веќе видена | слични

Актерот првпат отворено разговараше за разводот со Анџелина Џоли, борбата со алкохолот и колку нивната разделба имаше влијание на децата. Во разговорот, Бред Пит ја спомна и неговата поранешна сопруга и ги повика сите да го гледаат нејзиниот нов филм за Камбоџа. Бред откри и дека престанал да конзумира алкохол и потврди дека започнал со лечење на таа зависност. – „Бев премногу пијан и тоа стана голем проблем. Навистина сум среќен што помина скоро половина година без капка алкохол и повторно си ги вратив назад чувствата“ – изјави актерот кој додаде дека бил толку добар во пиењето, што би можел да надпие дури и Русин. На прашањето како така лесно одлучил да престане да пие, одговорил дека тоа едноставно бил живот кој не сакал повеќе да го живее. – „Во тој период ги согледав сите мои стравови и слабости. Мојата најголема борба е борбата за правда, но во светот не е се така розово. И тоа го кажувам јас, човек чиј живот е добиен на лотарија“ – додава Пит. За него било премногу тажно да го минува времето во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По разводот со Анџелина Џоли познатиот глумец, Бред Пит, конечно си ја отвори душата и тоа за познатиот магазин GQ. Тој признал дека неговото “патување” кон распадот на нивната врска “сам го предизвикал”… Брад Пит се обвинува себеси за настаните кои доведоа до неговиот развод од Анџелина Џоли – во првото јавно интервју по нивната разделба. 53. годишниот Пит овој месец се појави во магазинот GQ стил и зборува за сè, од детството и фактот дека бил израснат од страна на преродбени христијански родители до неговиот новооткриен интерес во терапија – тој оди до таму што признава дека користел алкохол и дрога за да ја преброди ситуацијата. Таткото на шест деца откри дека оди на терапија за неговото ментално здравје уште откако неговата сопруга поднела барање за развод во август, 2016. година, но вели дека патот кој водел кон нејзината одлука “сам си го предизвикал”. “Јас славно зачекорив во г*мна – барем мене ми изгледа прилично епски”, изјавил за магазинот за мажи. “Многу често ја кажувам погрешната работа, и тоа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Еден од најпознатите холивудски глумци, Бред Пит деновиве го даде првото интервју по тешката година и разводот со Анџелина Џоли. Интервјуто се уште не е објавено, но оние кои имале можност да видат дел од него, како и вработени во редакцијата на „Џи-Кју“, го опишуваат како „носталгично“. Иако досега не говореше многу за неговиот приватен живот, во разговорот за познатото списание, Бред се отвори за љубовта, родителството, за она што го изгубил, но и тоа како го пребродил тој тежок период во својот живот. На фотографиите за списанието, направени во неколку национални паркови во САД, Пит изгледа драстично послаб, но и помлад.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 387 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бред Пит со прва фотосесија по разводот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: