Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац преку Фејсбук повика за аудиција за новиот проект на театарот. Македонскиот народен театар објавува ОТВОРЕНА АУДИЦИЈА за ...
сите 16 | | | веќе видена

Репортерката на ТВ Н1 Сараево, Џенана Каминиќ останала изненадена кога пожарот за кој известувала во живо од подрачјето на Чапљина буквално и дошол до местото ...
сите 333 | | | веќе видена

Според годинешната листа најплатени актери во светот на списанието „Форбс“ првото место му припадна на Марк Волберг (46), кој изминативе 12. месеци заработил ...
сите 17 | | | веќе видена

Но, славниот готвач вели дека, сепак, научил нешто од сопствените грешки, а неговото професионално царство и понатаму расте, еднакво и како семејството… Во ...
сите 4 | | | веќе видена

„Моето правило гласи сета своја интима да ја чувам за себе и тоа ќе биде така. Во прашање е голема љубов од моја страна, но јас во љубовта секогаш давам се од ...
сите 13 | | | веќе видена

next