Убавина и Здравје

Популарната актерка Кристен Стјуард отсекогаш отстапувала од холивудските стандарди на однесување и облекување, а папарацо-фотографиите што неодамна ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако модните критичари, новинарите, па дури и нејзините обожаватели ја „подбраа“ поради модната утка што ја направи со обратно поставениот ремен (повеќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Дизајнерскиот тим на куќата „Келвин Клајн“ направи необичен унисекс-џемпер со плетени ракави и со проѕирно торзо. За ова парче облека, кое во зима не заштитува ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако сакате подобра работа од онаа што ја имате, добро е да знаете како да создадете деловна репутација што ќе ги импресионира и работодавците со највисоки ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако најчесто избира парчиња на познати светски дизајнери, и редовно ги споделува своите модни комбинации на социјалните мрежи, овој пат фолк-пејачката Сека ...
сите 8 | | | веќе видена

Од рак на јајници годишно заболуваат голем број на жени ширум светот. Голем проблем е што дијагноза е тешко да се воспостави, а симптомите не се специфични и ...
сите 7 | | | веќе видена

next