Убавина и Здравје

Парфимеријата „Анабела“ ќе израдува една наша читателка со луксузен сет од своите производи: Clarins Instant Eye Makeup Remover, Clarins Instant Light Lip Comfort Oil и Clarins Wonder Perfect Mascara. Clarins Instant Make-Up Remover веднаш ги отстранува и најтврдокорните траги од шминката на лицето, вклучувајќи ги и долготрајните и водоотпорни формули. Clarins Instant Light Lip Comfort Oil – 1 извонредна формула, 3 начини за употреба. Овие седум прекрасни нијанси создржат 100% чисти растителни масла, кои ги негуваат усните, оставајќи заштитна обвивка од боја. Се нанесува пред карминот на усните, со што тие стануваат еки и нежни. Clarins Wonder Perfect Mascara е мулти-димензионална 3-во-1 маскара со Clarins Wonder-Perfect Complex , која видливо ги издолжува трепките по нанесување само еден слој. Трепките изгледаат големи и задебелени – со интензивна боја и долготрајна постојаност на маскарата. Доколку сакате да гo добиете овој сет на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, ...
| | веќе видена

Македонската пејачка Елена Миленковска пееше песна од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска на вчерашното издание од шоуто за музички таленти „Ѕвездите на Гранд“. Таа ги собра пофалбите од жирито, како „Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“ , „Не да знае да пее, таа „убива“ од пеење“ , „Ако продолжиш вака, те гледам во финале“ … Ова беа само дел од коментарите на жирито. Елена е за прв пат на ова шоу, но според коментарите се вели дека ќе оди и во втор круг. Сите членови на жирито, составен од професионалци во музиката, беа единствени во заклучокот дека таа е одлина, а самиот Саша Поповиќ пак коментираше дека во неа гледа целосен пакет. Погледнете го нејзиниот настап: 
сите 12 | | | веќе видена

Ако планирате да ја надополните вашата колекција на чевли, бидете сигурни дека ќе се заљубите во новата колекција на брендот Стјуарт Вајсман . Од патики и балетанки до влечки, новата колекција на модната куќа има многу да ни понуди. Разни современи модели се дизајнирани за да ги задоволат потребите на секоја жена – која секогаш сака да изгледа совршено. Цветни мотиви, металик-нијанси, детали од крзно што и’ додаваат уникатна текстура на оваа збирка. Погледнете што избравме за вас од колекцијата на Стјуарт Вајсман како инспирација за топлата сезона. Текст: А. Велјановска
сите 4 | | | веќе видена

Во комплетната пролетна колекција преовладува првата љубов на дизајнерот и моторите, автомобилите и мото-спортовите. Новата колекција RTW содржи парчиња украсени со тркачки ленти, везени логоа што симболизираат брзина и графички значки, кои новата соработка на Томи и Џиџи ја прават неодолива и трендовска. Текст: А. Велјановска
сите 5 | | | веќе видена

Модниот бренд Coach повторно се здружи со „Дизни“ и создаде креации во чест на 90-от роденден на Мини Маус. Колекцијата вклучува торби, облека и кукла Мини Маус, а парчињата се претежно во розова и црвена боја со точки. Иако ова не е прва соработка со на модниот бренд и компанијата, сепак е првата збирка во чест на девојката на Мики Маус. 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 Текст: А. Велјановска
сите 7 | | | веќе видена

На неделата на високата мода во Париз најголемо внимание, како што се очекуваше, привлече модната ревија на модната куќа „Шанел“. Карл Лагерфелд претстави исклучителна модна колекција. На ревијата присуствуваа многу познати ѕвезди, кои не можеа да го пропуштат овој фантастичен настан во Гранд Пале . Во галеријата погледнете ги дизајните од кои сите беа воодушевени. Алис Делал Ана Жирардо Астрид Берже-Фризби Ели Бамбер Жоана Прес Јара Шахиди Каролин Де Магрет Марион Котиљар Текст: А. Велјановска
сите 7 | | | веќе видена

„Еуцерин“ подарува еден сет од два моќни сојузника во негата: Hyaluron Filler Eye Care и гел за длабинско чистење на лицето Dermo Pure . Hyaluron Filler Eye Care е антиејџинг-крем за кожата околу очи со заштита од УВА и од УВБ-зраци. Напреден крем за нега против брчки, кој навреме ги спречува и ги пополнува фините линии и брчките обезбедувајќи ви младешки изглед на лицето. Офталмолошки е тестиран. Eucerin DERMOPURE е гел за длабинско чистење на кожата на лицето, создаден да дејствува против главните предизвикувачи на акни и митесери на лицето. Клиничките и дерматолошките студии докажаа дека гелот е ефикасен во третман на проблематична кожа. Доколку сакате да гo добиете на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците. Добитниците од „лавината на подароци“ ќе ги објавиме во мартовскиот број на списанието „Убавина и здравје“, кој излегува на 10 март.
сите 3 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето за љубов пред вас е ново познанство со лице со кое е можна вистинска љубов. ЗДРАВЈЕ: Одлична состојба. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа можно е некое мало недоразбирање со женско лице. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта сета топлина и емоции кои ви се потребни ќе ги најдете во својот дом. ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со чувствителни очи. Близнаци (22.05 – 22.06) РАБОТА: На деловен план конечно влегувате во фаза во која ќе бидете малку порастоварени отколку претходно. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува интересно познанство во блиското опкружување. ЗДРАВЈЕ: Без значителни тешкотии и проблеми. Рак (22.06 – 22.07) РАБОТА: Ве очекува одлична фаза на полето за пари и работа, ќе бидете многу задоволни. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, со саканото лице ќе создавате одлична атмосфера во која ќе уживате. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со шеќерот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Совршен маникир можеме да си направиме и во домашни услови ако имаме време и секако соодветните производи што ќе ни помогнат во тоа. Нашата редакција ги откри лаковите за нокти Crisnail Color Me за кои можеме да кажеме дека се одличен избор и од аспект на цена-квалитет, обезбедуваат интензивна но и трајна боја на ноктите со висок сјај, благодарение на горниот слој-зацврстувач на бојата, кој се нанесува преку лакот. Структурата на лакот е тенка и флуидна, поради што многу лесно се нанесува, а поради високата пигментираност само еден слој од лакот е доволен за постигнување на интензитетот на бојата, што пак оди во прилаг на она – немам доволно време за маникир. Лак и надлак 390 ден. Го испробавме и ни се допадна! Лак за нокти со ефект на огледало! Gnail mirror liquid е лак со кој брзо, без ув-ламба и печење ќе постигнете максимален ефект. Траен ефект во три чекори! Нова Crisnail технологија што се нанесува во 3 чекори (база-лак-топ), а ефектот може да потра и 10 дена. (1) БАЗА- лак: прави мазна подлога за ...
сите 2 | | | веќе видена

Популарната Бренда од хит-серијата „Беверли Хилс“, чиј лик го толкуваше актерката Шенон Доерти, сподели среќни вести со своите верни следбеници, кои цела година ја скедеа на социјалните мрежи на кои таа споделуваше како изгледа нејзината тешка борба со карциномот на дојка. Добро утро. Не така одамна се прашав дали некогаш повторно ќе го работам она што го сакам. Да бидам креативна и повторно да го почувствувам тоа задоволство. Минатата недела работев седум дена. Немав слободен викенд и ја сакав секоја секунда. Напорно работев да стигнам дотука, но многу сум благословена. Среќна, среќна сум многу и не поминува ниеден ден да не му заблагодарам на Бога на оваа состојба која сега ја имам. Затоа одам со полна пареа, напиша Шенон.
сите 2 | | | веќе видена

Познатата манекенка и модел, Емили Ратајковски , е добро позната по совршените гради, кои се сон на голем број приврзанички на пластичната хирургија кои од своите хирурзи го бараат токму тоа – да имаат гради како Емили. Свесна за своите адути, Емили често ги радува своите следбеници на социјалните мрежи објавувавјќи топлес-фотографии. Овој пат отиде чекор подалеку и објави фотографија на која позира во кревет. Се разбира, во преден план се нејзините голи гради. „Не ми се излегува од креветот“ , порача Емили во описот на објавената фотографија.
сите 11 | | | веќе видена

Џенифер Лопез (48) вчеравечер беше ѕвезда на претставувањето на втората сезона на шоуто World of Dance . Популарната пејачка и актерка се појави во ултракратка креација на Ester Abner, високи потпетици Jimmy Choo и накит што е нејзина креација. Модните критичари овој нејзин стајлинг не го оценија со највисока оцена, сметајќи дека премногу ги истакнала своите нозе, но со нив дефинитивно не се согласија нејзините многубројни обожаватели, кои фотографиите ги наградија со огромен број на лајкови.
сите 12 | | | веќе видена

Поп-пејачката Јелена Карлеуша пред вчера осамна во бел стајлинг во кој се појави на снимањето на новата епизода од музичкиот напревар „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, денес и нашата фолк-пејачка Елена Велевска прошета во истиот стајлинг. Бела тесна ролка, тесни бели фармерки и бели високи потпетици – за тие парчиња се одлучија двете колешки, разликата е само во очилата и во чантата. Меѓутоа, Јелена и Елена имаат уште нешто заедничко – а тоа е пресуваната фризура. Па на која подобро и’ прилега, проценете сами!
сите 23 | | | веќе видена

ОВЕН 21.3. – 20.4. И покрај пречките, ве очекува деловен успех. Ќе уживате во романтичната љубов. Слободните ќе почнат сериозна врска. Можна е инфекција. БИК 21.4. – 20.5. Иако нема да постигнете да завршите сè што сте замислиле, ќе бидете задоволни од резултатот. Можни се судири со колегите. Партнерот ќе ве критикува – не се исклучени расправии. Слободните ќе најдат сродна душа. Можни се гинеколошки проблеми. БЛИЗНАЦИ 21.5. – 21.6. Меѓу вас и партнерот ќе владее хармонија, но кон крајот на месецот можни се недоразбирања. На деловен план е нестабилно. Слободните ќе склучат интересни познанства. Болки во вратот. РАК 22.6. – 22.7. Вашата емотивност ќе ви пречи во работата. Со партнерот ќе уживате месецов, а некои ќе се одлучат на чекор повеќе. Слободните ќе се вљубат. Можно е опаѓање на имунитетот. ЛАВ 23.7. – 23.8. Ќе бидете вредни на работа и ќе го остварите планираното, особено кон крајот на месецот. Љубомората на партнерот ќе биде причина за расправии. Слободните ќе заведуваат и ќе бидат забележани. Можни ...
сите 62 | | | веќе видена

Пласираните информации, првенствено низ светските медиуми, и тоа претежно оние кои се ориентирани кон теми поврзани со здравата исхрана, се однесуваа на тоа дека овие бројки, всушност, значат колку пати е преработено млекото, што предизвика низа сомневања и кај македонската публика. Информацијата отиде дотаму што се пишуваше дека според законските прописи, млекото на кое ќе му истече рокот, доколку се врати на пастеризација на 190˚С, може потоа повторно да се консумира. Медиумите се осврнуваа на некои законски нормативи дека тоа може да се прави 5 пати, па тука ја најдоа причината зошто на дното на некои амбалажи има броеви од 1 до 5, во смисла дека 1 е со најдобар квалитет, додека 5 значи дека на млекото 5 пати му истекол рокот и е 5 пати преработено. Сепак, фактите говорат дека овие информации не се точни. Имено, со цел да добиеме точни и прецизни информации за значењето на овие броеви, одговор побаравме од неколку релевантни компании кои најдобро би знаеле да го разбијат овој мит. Имено, од „Битолска ...
сите 11 | | | веќе видена

Deborah Milano ќе израдува една наша читателка со течен кармин Absolute Lasting и со кармин Red Long Lasting , а друга со подлога за шминка Perfect and Natural Foundation и со Corrector Radiance Creator . Доколку сакате да ги добиете на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците. Добитниците од „лавината на подароци“ ќе ги објавиме во мартовскиот број на списанието „Убавина и здравје“, кој излегува на 10 март.
сите 3 | | | веќе видена

На сите уплатни места на Државна лотарија на Македонија низ Македонија, започна со продажба втората серија од експрес-лозот ХОРОСКОП Под мотото „Отвори и види што носи твојот хороскопски знак денес“, Државна лотарија на Македонија внесува интересна забава за љубителите на експрес-лотаријата и астрологијата. Искористете ја вашата шанса, проверете дали вашиот хороскоски знак ќе ви донесе добивка денес. Сега само со експрес-лозот Хороскоп на Државна лотарија на Македонија имате супершанса за експресни добивки од 30 до 30.000 денари . Со експрес-лозот Хороскоп , семејството на инстант-лотаријата добива нов член, по цена од 30 денари со многу можности за забава и добивки. Затоа побрзајте, земете го експрес-лозот Хороскоп , проверете ја моќта на Зодијакот и уживајте во паричните добивки, бидејќи КОЈ ИГРА ТОЈ И ДОБИВА.
сите 4 | | | веќе видена

Медикус хелп ја одбележува 25-годишнината од своето постоење. По повод јубилејот, се ребрендиравме со цел да се доближиме до потрошувачите. Го проширивме асортиманот на производи и ги создадовме новите подбрендови Medicus ortho, Medicus care, Medicus active и Medicus Woman за да им помогнеме на своите клиенти да го одберат вистинското решение за нивните потреби. Во одбележувањето на 25-от роденден ја отвoривме ребрендираната продавница во Капиштец. Сите потрошувачи, на едно место, ќе може да најдат ортопедски производи, производи за олеснување на движењето и за нега во домашни услови, спортска и фитнес-опрема како и производи за жени по операција на дојка. За Медикус хелп Пред 25 години, компанијата Медикус хелп започна со работа како мала ортопедска фирма со една продавница, а денес прераснавме во сериозна компанија со малопродажна мрежа од 9 специјализирани продавници низ земјава. Со јасна визија и комплетна посветеност станавме компанија која ужива голема доверба кај своите потрошувачи. Особено сме горди ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарниот ангел на „Викторија сикрет“ одлучи да се впушти во уште една улога – дизајнер. Новиот бренд го носи името Tropic of C и ќе почне со работа идниот месец. Очекуваме дека оваа колекција на Кендис да биде доста успешна и посакуваме многу успех и во дизајнерството. Текст: А. Велјановска
сите 4 | | | веќе видена

Рака на срце, досега важеше правилото дека тексас-парчињата се дозволени само за време на „кежуал-петоците“, но новите модни трендови укажуваат на нешто сосема поинакво. Имено, според модните познавачи, денимот може слободно да се комбинира и со „строга“ деловна облека, потребна е само мала вештина како да го направите тоа. Ви донесуваме неколку наши предлози, а вие изберете го својот фаворит и… правец на работа во омиленото тексас-парче! 1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) Текст: А. Велјановска
сите 4 | | | веќе видена

next