Овации и аплауз за Никола Груевски на Конгресот во Валандово


2 копии
7 копии

Вистински политичар би умеел да ја искористи можноста во последната беседа да остави белег за децении. Но, Иванов има насушна потреба иднината на сите нас да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, испрати честитка до новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Честитки за Вашиот избор за Претседател на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дали ВМРО-ДПМНЕ ги прави првите чекори за затоплување на односите со дипломатите. Ако во текот на декември од ВМРО-ДПМНЕ беше издаден проглас кој Груевски ...
| | веќе видена | слични

„Како најголема опозициона партија во Собранието, го повикуваме ВМРО-ДПМНЕ да игра конструктивна улога во зајакнувањето на демократските процеси и владеењето ...
| | веќе видена | слични

- Вашето стапување на оваа важна функција доаѓа во време на голема  можност за напредок на Македонија во насока на аспирациите за безбедност, просперитет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овации и аплауз за Никола Груевски на Конгресот во Валандово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: