Чилиќ и Иснер аут од „Вимблдон“, Федерер и Нишикори без проблеми во следно коло


Финалистот од 2017 година, Марин Чилиќ отпадна уште во вториот круг на „Вимблдон“. Хрватот, ставен под бр.13, не успеа да се избори дури ни за сет против ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион на Вимблдон, Србинот Новак Ѓоковиќ го продолжува походот кон одбрана на титула, откако во полуфиналето го совлада Шпанецот Роберто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал речиси последните две децении доминираат на тениските терени. Се започна од далечната 2003 година со освојувањето ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од познатите холивудски ѕвезди пристигнаа на големото полуфинале помеѓу Роже Федерер и Рафаел Надал кое се очекува да почне за многу кратко време. Во ...
| | веќе видена | слични

На 6 јули 2008-ма светот застана за момент бидејќи во финалето на Вимблдон се судрија Роџер Федерер и Рафаел Надал. Швајцарец прв, Шпанецот втор на АТП листата ...
| | веќе видена | слични

Тениските фанови се пошегуваа на сметка на случувањата во светот на тенисот. Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал продолжуваат да доминираат во светот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и нејзините коалиции траат само неколку часа се додека тие самите не се демантираат. СДСМ веќе неколку дена излегува со информација дека има парламентарно ...
сите 627 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 259 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 260 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чилиќ и Иснер аут од „Вимблдон“, Федерер и Нишикори без проблеми во следно коло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: