Одлучувањето по Бадентер ќе го доуништи Охрид

6 копии

Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата од денеска е достапен на ЕНЕР (Единствен национален електронски регистaр на прописи на Република ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 144-та редовна седница, ја разгледа и усвои Информацијата за формирање Работна група за презентација Република Северна Македонија на ITU ...
| | веќе видена | слични

Овој План е исклучително важен заради тоа што во една од препораките на УНЕСКО се бара да се прогласи мораториум на градби во Охридскиот регион до неговото ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јули 2019 (ИНПРЕС) – Граѓанската еколошка асоцијација „Фронт 21/42“ во реакцијата по повод збиднувања поврзани со Охридскиот регион излезе со ...
| | веќе видена | слични

Сè до конечно излегување во јавноста на Закон за донирање вишок храна, можеме само да шпекулираме што Владата ќе избере или ќе остави од нашите предлози, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да се спречат евентуални повторни манипулации со јавноста, со некакви одлуки што би изгледале како да се во насока на спроведување на препораките од ...
| | веќе видена | слични

Деновиве повторно се актуелизира темата „спроведување на препораките на УНЕСКО“, по 146-тата седница на Владата на која е одлучено да се повлече новиот Закон ...
| | веќе видена | слични

Двете општини на Охридското Езеро да прогласат мораториум на градежните активности до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 141 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлучувањето по Бадентер ќе го доуништи Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: