Генерално чистење на Гази Баба

4 копии
2 копии

Општина Гази Баба и Општинската организација на Црвениот крст „Гази Баба“ денеска им доделија плакети и благодарници на повеќекратните дарители на крв. Со тоа ...
| | веќе видена | слични

Започна со градба на нов комерцијално-деловен објект во Гази Баба. Градоначалникот Тони Трајковски, генералниот директор на Мак АутоСтар, Зоран Марковски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Мак Аутостар дооел, Генерален застапник за Мерцедес-Бенз и Мицубиши во Македонија, денеска официјално го означи поставувањето на темелите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа денешната седница и наместо во 11 часот, таа ќе почне во 15 часот. Во кабинетот на Џафери велат дека ...
сите 105 | | | веќе видена

Постојните механизми и законската регулатива треба да се надградат и треба да се прошират, да вклучат и други субјекти, кои што ќе го надополнат постојниот ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерално чистење на Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: