Шазел, браќата Коен, КУАРОН од денес во трка за златниот лав во Венеција


Седумседет и петтото издание на Венецискиот филмски фестивал почнува денес, со премиерата на „Првиот човек“ на оскаровецот Демиен Шазел за Нил Армстронг. На ...
| | веќе видена | слични

 Средбите со омилените познати личности кои ни се идоли се емоционални мигови, а некои луѓе не можат да ја контролираат возбудата. Актерот Рајан Гослинг ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот филм „Првиот човек“ во кој е прикажана приказната за Нил Армстронг и мисијата „Аполо 11“, е на мета на критики во САД. Голем број критичари велат ...
| | веќе видена | слични

Вчера започна 75. Филмски фестивал во Венеција! Со проекцијата на филмот “First Man” (Првиот човек) на американскиот режисер Дамијен Чазел, кој доби Оскар за ...
| | веќе видена | слични

Со американскиот филм „First man“ (Првиот човек) на Дејмијен Чазел, во Венеција вчера е отворен 75. филмски фестивал. Годинава во трката за престижната награда ...
| | веќе видена | слични

Еден голем чекор за човештвото почнува со еден опасен чекор на астронаутот Нил Армстронг (Рајан Гослинг) во новиот филм „First Man“. Вториот трејлер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 380 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 464 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шазел, браќата Коен, КУАРОН од денес во трка за златниот лав во Венеција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: