Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник


6 копии

Професорот, Јове Кекеновски, му порача на пратеникот и поранешен премиер, Емил Димитриев, дека има право да гласа за одземање на мандатот на осудениот екс ...
| | веќе видена | слични

Следете ја ВО ЖИВО седницата на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања на која ќе се расправа за одземање на мандатот на Груевски. На почетокот на работата ...
| | веќе видена | слични

Започна седницата на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања, за одземње на имунитетот на пратеникот Никола Груевски.Седницата ја води ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Утврдување на Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство повеќе од шест месеци, е на дневен ред на денешната ...
| | веќе видена | слични

Собраниската комисија за мандатно – имунитетни прашања денеска треба да расправа за одземање на пратеничкиот имунитет на Никола Груевски. Седницата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Селекцијата на Червар ќе се натпреварува со победникот на натпреварот Шпанија – Словенија в недела за првото европско злато во историјата на националниот тим. ...
сите 212 | | | веќе видена

Норвешка го загуби маратонското полуфинале од Хрватска, а голем број норвешки фанови сметаат дека Геран Јоханесен избрзал со последниот удар, по кој ...
сите 119 | | | веќе видена

Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР Тетово, Ј.М. ...
сите 192 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: