(ЖИВО) Заседава комисија за одземање на имунитетот на Груевски


Започна седницата на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања, за одземње на имунитетот на пратеникот Никола Груевски.Седницата ја води ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Од 7 јуни па натаму би можело да се одржи првата наредна седница на Собранието на која би се гласало за одземање на мандатот на поранешниот премиер и пратеник ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска на брифинг со новинарите кажа дека седницата на која ќе се разгледува предлогот на Комисијата за мандатно-имунитетни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На брифингот со новинарите, претседателот на Собранието, Талат Џафери изјави дека на првата седница која може да се очекува да биде закажана после 7 јуни, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седницата на која ќе се разгледува предлогот на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски најверојатно ...
| | веќе видена | слични

Иако тие сметаат дека нивниот почесен претседател не е бегалец, дадоа зелено светло Собранието да расправа за одземање на пратеничкиот мандат на Груевски. ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски како и предлог за реконструкција на Владата на дневен ред пред пратениците да се најдат на иста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отсекогаш и секаде било и останало, ситни и безимени луѓе да се качуваат на телата на паднатите жртви паднати во меѓусебните пресметки на големите. Јас нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во кој опозицискиот лидер Мицкоски побара нов обвинителски тим за Заев и ревизија на работата и одлуките на Врховниот суд, ...
сите 323 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 95 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ЖИВО) Заседава комисија за одземање на имунитетот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: