Кекеновски до Димитриев: Можеш да му го одземеш мандатот на Груевски, затоа што си му го дал


Професорот, Јове Кекеновски, му порача на пратеникот и поранешен премиер, Емил Димитриев, дека има право да гласа за одземање на мандатот на осудениот екс ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Од 7 јуни па натаму би можело да се одржи првата наредна седница на Собранието на која би се гласало за одземање на мандатот на поранешниот премиер и пратеник ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери денеска на брифинг со новинарите кажа дека седницата на која ќе се разгледува предлогот на Комисијата за мандатно-имунитетни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На брифингот со новинарите, претседателот на Собранието, Талат Џафери изјави дека на првата седница која може да се очекува да биде закажана после 7 јуни, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седницата на која ќе се разгледува предлогот на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски најверојатно ...
| | веќе видена | слични

Иако тие сметаат дека нивниот почесен претседател не е бегалец, дадоа зелено светло Собранието да расправа за одземање на пратеничкиот мандат на Груевски. ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски како и предлог за реконструкција на Владата на дневен ред пред пратениците да се најдат на иста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отсекогаш и секаде било и останало, ситни и безимени луѓе да се качуваат на телата на паднатите жртви паднати во меѓусебните пресметки на големите. Јас нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 432 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 186 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорот на Карил, Илир Хасани информираше дека двете жени и мажот кои се на Ургентен се на апарати за дишење, а состојбата им е крајно тешка. – За жал, не ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кекеновски до Димитриев: Можеш да му го одземеш мандатот на Груевски, затоа што си му го дал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: