100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

3 копии

Повеќе од 100 илегални мигранти од Сирија и Ирак на различна возраст, биле откриени синоќа на железничка станица Велес во вагоните од товарен воз кој ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Вчера околу 17,30 часот на железничка станица Велес од товарен воз кој превезувал јаглен од Солун во повеќе вагони откриени се преку 100 илегалци од Сирија и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 81 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Не ти е срам да се сликаш и да објавуваш или мислиш дека вака ќе покачиш рејтинг. Погрешно те советуваат, колку повеќе објавуваш или се појавуваш на пресови, ...
сите 390 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 134 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
сите 238 | | | веќе видена

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека во учебниците ќе се брише „бугарски фашистички окупатор“, бидејќи како што објасни, фашизмот не смее да има етничка ...
сите 36 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 287 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: