100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

3 копии
14 копии
2 копии
2 копии

Вкупно 50 државјани на Авганистан, Пакистан и Сирија биле откриени вчера во воз во Гевгелија, соопшти Министерството за внатрешни работи. Илегалците биле ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 10.15 часот од страна на полицијата на граничниот премин Богородица Богородица во соработка со царински работници и работници од МЖ - Гевгелија на ...
| | веќе видена | слични

Вчера наутро во 10.15 часот полициските сили во соработка со царински работници и работници од МЖ – Гевгелија на железничката станица Гевгелија во товарен воз ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи поведе постапка за враќање во Грција на илегалните мигранти за кои има точни информации дека од таму влегле во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 241 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 222 | | | веќе видена

Покрај бугарско државјанство, СДСМ тврди дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Арсовска имала и бугарска лична карта. ...
сите 302 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 емигранти од Ирак и од Сирија уапсени крај Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: