150 сириски мигранти пронајдени во товарен воз во Велес (ФОТО)

Министерството за внатрешни работи поведе постапка за враќање во Грција на илегалните мигранти за кои има точни информации дека од таму влегле во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Новоизбраниот градоначалник на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска, откако и официјално ја презеде новата функција, најави дека ќе работи Општината да ...
сите 246 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 138 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Новинарот Џонатан Вилсон вели дека Оле Гунар Солшер не е единствениот виновник за кризата на Манчестер јунајтед, објаснува дека Кристијано Роналдо создава ...
сите 197 | | | веќе видена

Движењето Беса останува на ставот дека е потребна соработка со Алијанса за Албанците за да може на локалните избори да се победат кандидатите од ДУИ, изјави ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

150 сириски мигранти пронајдени во товарен воз во Велес (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: