Бостон селтикс ноќеска го претрпе 16-тиот пораз сезонава откако загуби на гостувањето во Флорида против Мајами хит со 115:99. Нервозата кај играчите на Бостон ...
сите 2 | | | веќе видена

Вест Хем вчера со одличниот погодок на Деклан Рајс стигна до голема дерби победа над Арсенал во лондонската пресметка која се одигра на Олимпискиот стадион, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Австралија ја оправда улогата на фаворит во мечот од последното коло во групната фаза на Азијскиот куп против Сирија (3:2), но ...
сите 4 | | | веќе видена

Тинејџерот Чарли Келман (17) го ублажи поразот на својот Саутенд од екипата на Плимут во третата англиска лига со проектил „испукан“ од 60 метри. Младиот играч ...
сите 2 | | | веќе видена

Многу ѕвезди како Стеф Кари, Кајри Ирвинг, Џејмс Харден… имаа страшни индивидуални партии на мечевите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, но потегот број ...
сите 3 | | | веќе видена

Тoм Тибодо е разрешен од своите обврски во НБА франшизата Минесота Тимбервулвс. Тибодо беше тренер и претседател на кошаркарските операции во овој тим. За ...
| | веќе видена

Младите „Рисови" денеска ремизираа со „Б" тимот на Турција (1:1) во третото коло, но завршуваат на последното место на табелата во групата Б со само еден бод. ...
| | веќе видена

Исланѓаните уште пред почетокот на денешниот меч во Минхен беа свесни дека ќе треба добро да се изнатрчаат против тимот на Раул Гонзалес, а иако во првото ...
| | веќе видена

next