Џо Кол пред два дена одлучи да стави крај на својата играчка кариера на 37-годишна возраст, а повеќе од јасно е дека во најголемо сеќавање ќе ни останат ...
сите 6 | | | веќе видена

Георги Петков, чуварот на мрежата на бугарската фудбалска репрезентација вчера собори рекорд во европскиот фудбал. Петков се запиша во книгата на рекорди во ...
сите 4 | | | веќе видена

Летниот преоден рок во англиската Премиер лигата и следната година ќе биде завршен непосредно пред почетокот на шампионатот. „BBC“ пренесува дека клубовите се ...
| | веќе видена

Ротердам 17. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Репрезентацијата на Холандија, која е во фаза на „реновирање“ по неуспехот да се пласира на СП во Русија ова лето, стана ...
сите 11 | | | веќе видена

Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
| | веќе видена

Maкедонија вчера славеше победа против Лихтенштајн и така стигнавме на чекор од обезбедување пласман во плејофот од Лигата на Нации Нашите фудбалери го ...
сите 6 | | | веќе видена

По освоената титула во Премиер лигата со тимот на Лестер, Клаудио Раниери сега повторно се врати да работи во Англија. Италијанскиот стратег е назначен за нов ...
сите 41 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед за медиумите во Англија зборуваше за неговите почетоци во еден од најголемите светски клубови. Невил беше првиот од ...
сите 5 | | | веќе видена

Шон Кокс е 53-годишен навивач на Ливерпул кој беше жртва во нападот на хулиганите на Рома во Ливерпул, пред полуфиналето од Лигата на шампиони кое се играше во ...
сите 10 | | | веќе видена

next