Sono Motors претсавува германски старт ап компанија кој доаѓа од Минхен. Оваа компанија најави дека наредната година ќе започнат со производство на првиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Ежени Бушар веќе извесно време повеќе се истакнува со своите квалитети како модел отколку со тениските резултати, а користејќи ја паузата пред почетокот на ...
сите 4 | | | веќе видена

ПСЖ на трет натпревар во низа не успеа да ја потврди титулата во домашното првенство, откако вечерва загуби со 3:2 на гостувањето кај Нант. Три дена по тешкиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Maнчестер Сити ќе направи се за вечерва да се пласира во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Граѓаните“ го пречекаа Тотенхем на „Итихад“ и овој натпревар се ...
сите 2 | | | веќе видена

Три натпревари се одиграа во плејофот во НБА лигата, а на сите три славеа домаќините или во случајов Торонто Репторс, Денвер Нагетс и Портланд Трејл Блејзерс. ...
сите 9 | | | веќе видена

Гостиварецот, Шкодран Мустафи денеска го слави својот 27.роденден, а за истиот специјална честитка доби од соиграчот Сеад Колашинац. Колашинац и Мустафи се ...
сите 4 | | | веќе видена

next