Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
сите 7 | | | веќе видена

Жорж Ст. Пјер се подготвува за пензионирање од ММА и УФЦ, многу членови на заедницата на ММА му посакуваат среќа во иднина. Шампионот на две дивизии се смета ...
сите 2 | | | веќе видена

Семејството на трагично загинатиот аргентински фудбалер, Емилијано Сала ќе остане без 700.000 евра обесштетување поради административна грешка на фудбалскиот ...
сите 52 | | | веќе видена

Кливленд кавалирс – Феникс санс (НБА, 01 часот) Двете екипи оддамна ги загубија шансите за настап во доигрувањето и битка за титулата, а патем се и меѓу ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација го направи првиот чекор кон враќањето на старите добри патеки. По сите оние бури низ кои мина некогаш еден од подобрите ...
| | веќе видена

На големиот меѓународен турнир во борење „Дан Колов“ во Бугарија, кој се смета за неофицијално светско првенство, како почесни гости ќе присуствуваат и ...
| | веќе видена

Шпанска Валенсија во моментов на својата „Местаља“ го игра реванш мечот од 16-финалето од Лига Европа против шкотски Селтик. Домашните фудбалери по првиот дел ...
сите 4 | | | веќе видена

Манчестер Сити вчера успеа да направи пресврт и со играч помалку на теренот на крајот победи со 2:3, а еден од хероите при постигнувањето на клучниот гол беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Пресметки со најсилните европски репрезентации како Србија, Франција, Шпанија, Грција, Турција, Русија, Литванија, е новата реалност за македонската ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток од 17 часот во Плоешти, Романија загуби на реванш натпреварот за пласман на ЕП со (65-53), но поради ...
| | веќе видена

next