Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата. Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа. Харден мечот го заврши со 40 поени, 15 скока и 10 аситенции, а ова е негов втор трипл дабл учинок по ред. Јута го избненади Кливленд откако Кавалирс од ова гостување си замина со пораз од 100:92, а ништо подобро не помина ниту ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒