Жељко

  во

  Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ цели 20 години не посетила само едно место во Белград, за кое ја врзуваат повеќе болни и тешки сеќавања. Имено, на 15 јануари ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ цели 20 години не посетила само едно место во Белград, за кое ја врзуваат повеќе болни и тешки сеќавања. Имено, на 15 јануари ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во загрепскиот крематориум вчера беше последното испраќање на истакнатиот хрватски композитор, аранжер, диригент и гитарист, Ѓело Јусиќ, кој деновиве почина во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована Јоксимовиќ важи за една од најпрепознатливите ТВ лица. Таа важи и за една од најзгодните водителки, а секое утро имаме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вевчани, 5. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Со концерт на хрватските поп легенди Петар Грашо и Даниела Мартиновиќ, на 22-ри јуни во ресторанот „Виа Игнација“ во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Не остануваат уште многу емисии до крајот на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Оваа година има доста и македонски кандидати кои успеа да стигнат до ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Жељко Ражнатовиќ вчера вечер за само 90 секунди го добил мечот со нокаут над Хрватот од Чапљиња Петар Мрваља. Во публика го следеле мајкаму, сестрата и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Откако првин уживаше на грчкиот остров Миконос заедно со момчето, а наедно таму го дочека и својот 21-ви роденден, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Анастасија Ражнатовиќ на самиот влез ги воодушеви сите присутни со својот изглед, а потоа се појави нејзината мајка Цеца Ражнатовиќ со вереницата на Вељко, ...
  сите 31 | | | веќе видена