Жељко

  во

  Тоа неможе да се нарече одмор, со три мали деца по дома...Водителката Јована Јоксимовиќ после летната пауза се вратила на малите екрани. Како што истакнува, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Жељко Миртовиќ бил на чекор во езерото во "Имагинариум" уфрли крокодил, дознаваат медиумите според извор на близок соработник. Сепак да се откаже од рептилот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светлана Цеца Ражнатовиќ, откако се појавила на српската музичка сцена, со својата прва песна "Цветак зановетак" која ја извела на фестивалот "Илиџа" и освоила ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Емитувана е првата емисија на "Ѕвездите на Гранд" Саша Поповиќ успеал да го оштети главниот конкурент Жељко Митровиќ и реалити "Задруга". Иако гледноста на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Трофејниот српски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ изјави дека на секој играч треба да му е чест да настапува за својата земја, а не тоа да го сфаќа како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Трофејниот српски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ изјави дека на секој играч треба да му е чест да настапува за својата земја, а не тоа да го сфаќа како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Трофејниот српски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ изјави дека на секој играч треба да му е чест да настапува за својата земја, а не тоа да го сфаќа како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерот за култура на владата на Србија изјавил дека на реалити програмите не им е место на телевизиите со национална фреквенција, како и тоа на овие ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Медиумската војна меѓу Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша започна во деведесетите и од секогаш ја интригираше балканската јавност.Пејачките секогаш ги полнеа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  "Тополска 18, соба за кираџии, а вратата, само сеќавања ја отварат, Тополска 18 на вратата пишува, на стара адреса ме нема веќе" гласат стиховите на песната а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина. Поранешната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Малиот Ларис е испратен денеска во вечното почивалиште во Српска Црња. Деветмесечното бебе почина од воспаление на белите дробови. Сѐ уште во шок од болка и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Покрај другите опфатени теми, ликови и случувања поврзани со смртта на Тито, распадот на Југославија и случувањата кои следуваат после таа драма, новата ТВ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Цеца Славковиќ собрала бројни симпатии од публиката од мометот кога се појавила на естрада, што со глас, што со специфичната насмевка. Била и е единствена ...
  сите 2 | | | веќе видена