Жељко

  во

  Тренерот на Фенербахче, Жељко Обрадовиќ на прес- конференцијата изјави дека за полуфиналниот меч на фајнал-фор турнирот во Евролигата против Анадолу Ефес, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Од утре кошаркарската Европа ќе биде фокусирана на збиднувањата во Виторија, Шпанија, каде што во „Фернандо Буеса арената“ ќе се одржи 19-тото издание на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Фенербахче во Виторија по петти пат по ред ќе играат „Фајнал фор“ на Евролигата, а таму ќе мора да се потпрат на Костас Слукас, кој се смета за ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Пред 29 години се случи веќе легенданиот инцидент на “Максимир” во Загреб и тепачката помеѓу навијачите на Динамо, Црвена Звезда и полицијата што е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Одбивам да се симнам, не сакам пожарникари! Ова е моја куќа и јас ќе бидам во неа до кога сакам“, викал во четвртокот 57-годишниот Жељко Перковиќ од балконот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Жељко Самарџиќ своевремено го имаше големиот хит „Грлица“, песна со која стана познат и популарен, а во видеото за неа соработуваше со Сандра Мељениченко. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Името на Лазар Лечиќ како великан на македонската кошарка и спорт воопшто беше магнет за стотици спортски работници, па и политички личности, како премиерот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Осумдесеттиот роденден на Лазар Лечиќ е уникатен повод во Скопје за собир на дел од кошаркарската елита од поранешна Југославија. Свечената академија која ќе ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Папата Франциск, по повод прогласувањето за светец на загрепскиот надбискуп Алојз Степинац, изјави дека не знае зошто е тоа прогласување, ако вистината не е ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ ја израдувал својата сопруга со луксузен подарок на кои многумина му завидуваат. Пејачот имено се одлучил да ја изненади ...
  сите 2 | | | веќе видена