Вокер

  во

  Велика Британија забрани емитување на реклама која укажува на последиците од производство на палмино масло бидејќи е "премногу политичка", пишува "The ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Филаделфија и Шарлот без никаков сомнеж го одиграа највозбудливот и најлуд натпревар во досегашниот дел од сезоната, бидејќи пресметката во Пенсилванија само ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Дани Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Манчестер Сити во летото, 2017 година. Алвеш беше прв ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лингард ги одигра завршните 20 минути на мечот во Торино, во игра влезе при водство на Јувентус, а неговиот тим на крајот славеше со 1-2, но, во тие минути кои ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Дербито на денешните 8 дуели од четвртото коло во Лигата на шампионите ќе се игра во Торино, а Кристијано Роналдо ќе командува со офанзивата на Јувентус, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Синоќа се одиграа нови четири натпревари во НБА лигата, а домаќините беа поуспешни и извојуваа три триумфи. Кошаркарите на Далас Маверикс ја запишаа третата ...
  сите 9 | | | веќе видена