Вокер

  во

  Слично како минатата година, Дуа Липа повторно предводи со бројот на номинации за претстојното доделување на британските музички награди, кое по 39. пат ќе се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Косово денеска со разни манифестации и чествување се оддава почит на цивилните жртви на масакрот на српските сили, што се случи на денешен ден пред 20 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Пред 20 години, 45 албански цивили беа убиени во косовското село Рачак од страна на српските безбедносни сили. Масакрот беше и една од главните причини ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Детроит ги изненади Клиперси во Лос Анџелес и триумфираше со 109:104 во еден од најинтересните натпревари во НБА понудата синоќа. Најдобар кај победниците беше ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Низ историјата, но и ден-денес, постојано има примери во кои се гледа нераскинливата врска меѓу човекот и животните. Многу од тие ситуации инспирирале филмски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Манчестер Сити славеше на својот стадион против нисколигашот Бартон во рамките од полуфиналето во Лига Купот. „Граѓаните“ славеа победа со резултат 9:0, а еден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Манчестер сити му даде вистинска лекција за елитен фудбал на третолигашот Бартон, победувајќи го со неверојатни 9:0 во првиот меч од полуфиналето на англискиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Манчестер Сити синоќа на „Етихад“ славеше против третолигашот Бартон со 9:0 на првиот натпревар од полуфиналето од англискиот Лига Куп. Со четирите погоди на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчеравечер го прегази Бартон во натпреварот од полуфиналето во англискиот Лига Куп. „Граѓаните“ славеа со дури 9:0 и така ја продолжијата низата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Манчестер Сити ја наполни мрежата на Бартон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот, паднаа дури девет погодока а шест различни играчи се запишаа во ...
  сите 29 | | | веќе видена