Ван Перси

  во

  Од последните седум засилувања на легендарниот Сер Алекс Фергусон, само еден играч се покажа како вистински погодок за Манчестер Јунајтед. Постои мислење во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Андресон важеше за откритие на Порто, неговиот втор клуб во кариерата каде замина со неполни 18 години од екипата на Гремио. Кога те сака клуб по име Манчестер ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Mногумина можеби мислеа дека ќе се повлече после завршувањето на оваа сезона, но не! Робин Ван Перси ќе игра игра и наредната сезона. „Да продолжувам со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Холандскиот фудбалер се простува од фудбалот на крајот на оваа сезона. Дирк Кајт важи за еден од најблагодарните фудбалери во овој милениум и не постои трнеер ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на англиската репрезентација Вејн Руни (32) го напушта Евертон, а веројатно е дека неговата кариера ќе продолжи во редовите на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Арсен Венгер во 1996 година стигна во Лондон како комплетен странец, а речиси 22 години откако пред Кројф доби шанса да го преземе Арсенал, како вистински ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Ако има тимови во Премиер лигата за кои може да се каже дека ривалството меѓу фановите стигнува до степен на омраза, тогаш тоа дефинитивно е она меѓу Манчестер ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Уште едно попладне поминува во знакот на фантастичниот Мохамед Салах, Египјанецот донесе победа за Ливерпул против Кристал Палас и ги изедначи рекордите на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кристал Палас во првиот натпревар од 32. коло во англиската Премиер лига ја нагости екипата на Ливерпул на својот „Селхраст Парк“. Иако домаќините водеа по ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул веројатно не можеа ни да замислат подобро засилување од Мохамед Салах. Египќанецот минатото лето пристигна на „Енфилд“ и во својата прва ...
  сите 101 | | | веќе видена