Тодор

  во

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Нападот е најдобра одбрана, ама ... Изјавата на Оливер Спасовски дека секоја активност, дури и тие на интернет, кои се насочени кон ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во црквата Св. Кирил и Методиј, владиката Агатангел одржува света литургија против промена на името на нашата држава. Тој потсетува на светоста на името на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Името на државата не е малцинско прашање! Малцинствата во Македонија ги имаат сите права и слободи, повеќе од било која друга земја во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  АКО НА 30 СЕПТЕМВРИ НЕ ИЗЛЕЗАТ 900.001 ИЗБИРАЧИ, ОДЛУКАТА НА СОБРАНИЕТО ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ И НАТО И ДОГОВОРОТ ДИМИТРОВ-КОЅИАС НЕ СЕ УСВОЕНИ! СОБРАНИЕТО ЗА НИВ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонската пијанистката Мимоза Ќека одржа целовечерен солистички концерт во рамките на Музичкиот фестивал Темпието ,,Concerti del Tempietto’’ во Театро ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вечерва, 20 септември 2018 година, четврток, од 18.45 до 20.00 часот, на ТВ КАНАЛ 5 во емисијата "Само вистина" со Мирјана Трпчевска, гледајте дуел меѓу Тодор ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Уставните судии расчистија една голема владина лага. Владата демек води кампања за европска Македонија, но судиите ги отфрлија ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Нема пречки за одржување на референдумот на 30 септември. Уставниот суд со седум гласови за и двајца против ја отфрли иницијативата со која се бараше стопирање ...
  сите 196 | | | веќе видена