СВР Охрид

  во

  Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, околу 15:05 часот на Граничниот премин „Свети Наум“, 26-годишниот Ф.О. од Република Албанија е ...
  сите 53 | | | веќе видена

  На 11.11.2018 година во 15,05 часот на Граничниот премин “Свети Наум“ при излез од Р.Македонија при проверка на патничко моторно возило „Цитроен“ со албански ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Случај на опожарено возило на булеварот „Туристичка“ во Охрид околу 2 часот по полноќ бил пријавен во СВР Охрид. -При извршен увид на местото на настанот ...
  сите 102 | | | веќе видена