СВР Охрид

  во

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Маж со тешки повреди пренесен во болница,откако во охридско изгубил контрола и излетал од патот управувајќи мопед. -Вчера околу 19.55 часот во с.Лескоец, ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Маж со тешки повреди пренесен во болница,откако во охридско изгубил контрола и излетал од патот управувајќи мопед. -Вчера околу 19.55 часот во с.Лескоец, ...
  сите 169 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На ...
  сите 80 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.На 18 ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ кои една недела го чистат магистралниот пат Охрид-Свети Наум, собраа околу 300 вреќи ѓубре, фрлено од несовесни возачи. На ...
  сите 7 | | | веќе видена