СВР Битола

  во

  СВР-Битола на сообраќајниците во градот, во директна комуникација со возачите реализира инфо-акција за безбеден сообраќај во зимски услови. На возачите им дели ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Битола – с.Новаци пред с.Логоварди вчера околу 15 часот патничко моторно возило „Хјундаи“ со битолски регистерски таблици управувано од ...
  сите 133 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Битола - с.Новаци пред с.Логоварди вчера околу 15 часот патничко моторно возило „Хјундаи“ со битолски регистерски таблици управувано од ...
  сите 120 | | | веќе видена

  На регионалниот пат Битола – село Новаци пред село Логоварди вчера околу 15 часот патничко моторно возило „Хјундаи“ со битолски регистерски таблици управувано ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Тешко повреден битолчанец, откако возило излетало од патот и се превртело, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 15.00 часот било ...
  сите 134 | | | веќе видена