Стојановски

  во

  Дел од граѓаните на Општина Илинден кои деновиве пазаруваа во маркетите, во кошничката со купените прехранбени производи на подарок добија книга. Дарувањето ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Почна со стихови на Кочо Рацин во Домот на култура „Илинден“, а заврши во велелепниот амбиент на манастирскиот комплекс „Свети Ѓорѓија“ во Дељадровци, со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Шкендија со шампионска игра ја прослави титулата во Тетово, совладувајќи го составот на Академија Пандев со 4-1. Арбин Зејнулаи го постигна водечкиот гол во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Олденбург и Војдан Стојановски на посакуван начин ја отворија четвртфиналната плејоф серија против Бон во германскиот шампионат. Бодрени и водени од домашните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 35. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (2-0) Тантуровски 30′, Кировски 44′ Тетово: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ (4-1) Зејнулаи 26′, 84′, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 35. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (2-0) Тантуровски 30′, Кировски 44′ Тетово: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ (1-0) Зејнулаи 26′ ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поетскиот митинг „Стихови за душата“ – централен настан на јубилејната 20. по ред Литературна манифестација „Илинден“ со учество на реномирани поети од земјава ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поетскиот митинг „Стихови за душата“ – централен настан на јубилејната 20. по ред Литературна манифестација „Илинден“ со учество на реномирани поети од земјава ...
  сите 41 | | | веќе видена

  По пауза од осум години, претстојниов викенд ќе се организира Државното првенство на Македонија во шах, кое се игра по селективен систем и поради тоа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Имаат само 15 години, а веќе се вицепрваци на Европа. Велешаните Викторија Панова и Марко Ингилизов го освоија второто место на Европскиот квиз на парите, кој ...
  сите 3 | | | веќе видена