Стив Џобс

  во

  Актерот Џим Кери изјавил дека не сака да прави селфи фотографии и дека повеќе претпочита да размени неколку зборови со неговите обожаватели. Кери објаснил дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  „Не сум непристоен кон луѓето, но повеќе сакам да кажам „Здраво“, „Како си?“, „Што правиш денес?“ - објаснил актерот. Претходниот период пишувавме за тоа зошто ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Креативноста е многу важен дел од човечкиот живот, па затоа таа се поттикнува уште во детството преку училишните предмети. Да не постоеја креативните поединци, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте забележале дека кога некој цитира позната личност во разговор, веднаш добива поголем кредибилитет, а неговите зборови изгледаат многу ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пронајди го она што го сакаш. Работи го она што го сакаш. Тогаш работата нема да биде работа. Тоа според директорот на „Епл“, Тим Кук, е глупост. - Постои ...
  сите 2 | | | веќе видена

   И покрај големите чекори направени од многу организации во однос на правата на жените, се чини дека најдобар начин за понежниот пол да стане дел од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охридските матуранти денеска го одиграа Квадрилот. Со танц на музика од штраусовата опера „Лилјакот“, околу 400 матуранти од четирите охридски средни училишни ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во одреден момент од животот сите сме под притисок да престанеме да се однесуваме како адолесценти и да станеме финансиски одговорни, стабилни возрасни ...
  сите 2 | | | веќе видена