Sport

  во

  Eден од најголемите таленти на норвешкиот фудбал, Мартин Одегард во 2015 година како 16 годишник премина од Стромгест во Реал Мадрид. Но, неговиот развој не се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Усман Дембеле во последните неколку дена се најде на удар на шпанските медиуми и дел од легендите на Барселона поради тоа што покажа недисциплина во текот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пријателскиот дуел на Швајцарија и Катар е главниот фудбалски настан за денеска, па затоа доколку сакате да играте на „позната територија“, не треба многу да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Познато е кој ќе го наследи Ричард Скадемор на местото извршен директор во Премиер лигата – 51 годишната Сузан Диниџ. Диниџ новата улога ќе ја превземе во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се чини дека во Манчестер Јунајтед никогаш не е мирно и спокојно. Иако резултатите на Жозе Мурињо и неговата екипа се подобрија во последно време, поразот и ...
  сите 11 | | | веќе видена