Сиера Леоне

  во

  Во новата епидемија на ебола во Конго умреле 49 лица, а најмалку две илјади се под надзор на лекарите поради сомневање дека се заразени со опасниот вирус. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Правници, политиколози, економисти, но и занаетчии и со средно училиште. Ова се само дел од образовните насоки на светски државници. Најголем дел од нив имаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денекен ден 26 јули, 1926 во Софија, умрел Крсте Петков Мисирков, македонски национален деец, филолог, лингвист, историчар, фолклорист, етнограф, публицист, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во 2016 година Фондациите Отворено општество (ФОО) започнаа значајна заложба за институционализација на основните правни услуги на национално ниво за тие да ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во 2016 година Фондациите Отворено општество (ФОО) започнаа значајна заложба за институционализација на основните правни услуги на национално ниво за тие да ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Фондацијата Отворено општество – Македонија (ФООМ) во годината кога ја одбележува 25-годишнината од своето постоење во земјава ги интензивира активностите од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Велосипедистот Андреј Петровски е победник на меѓународната трка во Црна Гора која се оддржа изминатиов викенд. На трката која што се возеше во категоријата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Земјите од Африка и Блискиот Исток, уништени од војната и глад, и натаму остануваат најсиромашни во светот, според податоците објавени од Меѓународниот ...
  сите 13 | | | веќе видена