Сер Алекс Фергусон

  во

  Легендарниот англиски фудбалер, Дејвид Бекам се потсети на времето кога играше за Манчестер Јунајтед, а тренер му беше Сер Алекс Фергусон. Бекам е еден од оние ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и спонзорот „Адидас“ ги претставија новите дресови, кои од денес се пуштени во продажба. Дресовите што ќе ги носат „црвените ѓаволи“ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон беше главен во Манчестер јунајтед а тоа на своја кожа во неколку наврати го има осетено и големиот Дејвид Бекам, фудбалската икона сега се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Легендата на „ѓаволите", Дејвид Бекам раскажа како му бил страв да се појави со „мохиканка" пред Сер Алекс Фергусон и како Шкотот му наредил да ја избричи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Една од легендите на Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам во јавноста откри една доста интересна приказна поврзана со големиот Сер Алекс Фергусон. Познато е дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола одново е избран за менаџер на сезоната во Премиер лигата. Шпанскиот стратег втора година во низа го добива ова признание, откако го однесе ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез стави крај на уште една кошмарна сезона зад своето име. Чилеанскиот репрезентативец воопшто не беше добар во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Антонио Валенсија вчера го одигра последниот натпревар за Манчестер Јунајтед и емотивно се прости од фановите на „Олд Трафорд“ по цели десет години поминати на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез стави крај на уште една кошмарна сезона зад своето име. Чилеанскиот репрезентативец воопшто не беше добар во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Maнчестер Јунајтед ја заврши една од најлошите сезони во историјата на овој клуб, а сега клубот ќе мора добро да го одработи преодниот рок за навивачите да не ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола даде свој коментар за тоа како се чувствува пред одлучувачкиот ден од сезоната во Премиер лигата. Неговиот Сити ...
  сите 63 | | | веќе видена