Сенди

  во

  Писателката, и однеодамна актерка Ава Карабатиќ, игра во филм кој ќе биде прикажан на Загрепскиот филмски фестивал. Се работи за кусометражна проекција, за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Твитер денеска ги отстрани преостанатите неколку профили користени од Алекс Џонс, основачот на ектремистичкиот портал „Инфо ворс“, јави „Ен-Би-Си“. Портпарол ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Твитер денеска ги отстрани преостанатите неколку профили користени од Алекс Џонс, основачот на ектремистичкиот портал „Инфо ворс“, јави „Ен-Би-Си“. Портпарол ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа мајка на својот тригодишен син му направила нешто за што зборува целиот свет. Сенди Грибл, иновативна мајка од Нов Зеланд, откако нејзиниот тригодишен син ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа мајка на својот тригодишен син му направила нешто за што зборува целиот свет. Сенди Грибл, иновативна мајка од Нов Зеланд, откако нејзиниот тригодишен син ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Оваа мајка на својот тригодишен син му направила нешто за што зборува целиот свет Сенди Грибл, иновативна мајка од Нов Зеланд, откако нејзиниот тригодишен син ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Двајца геј пингвини во зоолошка градина во Данска докажаа дека родителството е вроден инстинкт независно од сексуалната определба. Истополовата двојка пингвини ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ураганот Флоренс што ги погоди американските држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија, досега однесе 17 животи.Потенцијалната штета е во распон од десет до ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ураганот Флоренс што ги погоди американските држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија, досега однесе 17 животи. Потенцијалната штета е во распон од десет до ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Познатиот глумец ја покажа хуманитарната страна и помогна на луѓето во неволја Поминаа 17 години од терориститчкиот напад во Њујорк, во кој се срушени кулите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претставници на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер денеска сведочеа пред Комисијата за разузнавање на американскиот Сенат за начинот на кој овие мрежи се ...
  сите 8 | | | веќе видена