Секогаш

  во

  Серена Вилијамс му одаде почит на Били Џин Кинг, после победата над младата Дајана Јастремска, пред да упати страствен повик кон своите машки колеги да im се ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс му одаде почит на Били Џин Кинг, после победата над младата Дајана Јастремска, пред да упати страствен повик кон своите машки колеги да им се ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во Општина Карпош почна десетиот Меморијален турнир во мал фудбал во чест на нашата музичка легенда Тоше Проески, а за првпат од оваа година турнирот доби и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со одличната изведба на хитот „Black Velvet“ од Алана Мајлс, нашата Антонија Гиговска го имаше последниот настап во специјалната емисија „Сите ѕвезди од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Почна десетиот Меморијален турнир во мал фудбал во чест на Тоше Проески. Во спортската сала „Форца“ ќе се одиграат натпреварите меѓу екипите од Македонија, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За сите оние кои штотуку земале домашен миленик или се двоумат на таа тема, во наредните пет дена ќе ви дадам корисни совети за вкупно 52 трикови како самите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот капитен, Кирил Лазаров дел од својата долга кариера ја помина во Хрватска, така што не е чудно што хрватските новинари секогаш го бараат неговото ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. – Ни се ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Капитенот Кирил Лазаров, по поразот на нашата репрезентација од Русија, истакна дека им се должни на Македонците уште еден натпревар и дека во него ќе дадат ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Она на кое малкумина обратија внимание по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалилата се ...
  сите 4 | | | веќе видена