Руперт

  во

  Австралија е првата земја во светот која ќе ги принуди технолошките гиганти како Фејсбук и Гугл да им плаќаат на австралиските медиуми за објавените вести. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден од најпознатите рок-легенди во светот, како и еден од најпромискуитетните е Мик Џегер. Ѕвездата беше пејач на групата „Ролинг Стоунс“. Познатиот рокер Мик ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холивудската sвезда Џефри Раш ја доби најголемата отштета за клевета досега платена во Австралија, откако австралискиот суд ја отфрли жалбата на весникот во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Руперт Гринт во саботата беше забележан како купува кафе со девојката Џорџија Грум и нивната новородена ќерка во саботата. Ѕвездата од Хари Потер (31) се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Руперт Гринт, кој ја толкува улогата на Рон Визли во „Хари Потер“, од 2011. година е во врска со дваесет и осумгодишната Џорџија Грум. Тие наскоро за прв пат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  До каде е границата што човекот, на неговата индивидуа, која треба да ја премине за да дојде до она основното право? Право на битување, правда и слобода. Три ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Милијардерот Дејвид Гефен објави фотографија од јахтата каде што го поминува времето во изолација, но потоа тој бил толку навредуван што го деактивирал ...
  сите 3 | | | веќе видена