Рихтеровата

    во

    Земјотрес со јачина од 6.0 степени по Рихтеровата скала утрово го погоди источниот дел на Тајван, а според сведоштва на социјалните мрежи, се се тресело, ...
    сите 33 | | | веќе видена

    Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска индонезискиот остров Сулавеси, соопшти Американскиот геолошки завод. ...
    сите 36 | | | веќе видена