Рихтеровата

  во

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во водите на едно езеро во близина на западноавстралискиот крајбрежен ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала доцна попладнево е регистриран во југозападниот дел на Полска. Земјотресот се случил во 18.35 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала доцна попладнево е регистриран во југозападниот дел на Полска. Земјотресот се случил во 18.35 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала доцна попладнево е регистриран во југозападниот дел на Полска.Земјотресот се случил во 18.35 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Зголемен е ризикот реонот на Истанбул да биде погоден од силен земјотрес со интензитет од 7,5 до 7,7 степени според Рихтеровата скала, кој би можел да ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Земјотрес со јачина од 3,1 степен според Рихтер ова утро го погоди Тутин.Според Републичкиот сеизмолошки институт во Србија, земјотресот е регистриран во 9,08 ...
  сите 53 | | | веќе видена