Рихтер

    во

    Најмалку пет лица се повредени во земјотресот со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала, што вчера ја погоди југозападната иранска покраина ...
    сите 6 | | | веќе видена

    Земјотрес со магнитуда од 6,5 според Рихтер чиј епицентар бил во сојузната држава Чијапас, на југот од Мексико, предизвикал во петокот материјални штети во ...
    сите 25 | | | веќе видена