Раде

  во

  Наташа, Трајче, Сара и Раде, кои беа дел од оригиналните глумци на популарната детска серија „Дајте музика“, дојдоа на последниот ден од снимањето на новите ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На 21-ви септември, во мензата на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје ќе се одржи работилница наречена „Домот е наш 2“. Работилницата ќе биде во форма на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На големата сцена на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов“-Џинот“ вечерва од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Одам на лов“ со поднаслов ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На големата сцена на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов“-Џинот“ вечерва од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Одам на лов“ со поднаслов ...
  сите 63 | | | веќе видена

   „Одам на лов" е со  поднаслов Комедија на вонбрачни заплети од францускиот автор Жорж Фејдо, во режија на Деан Дамјановски и драматургија на Сашо Димоски. Ова ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На големата сцена на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов”-Џинот” вечерва од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Одам на лов” со поднаслов ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Стартниот пораз на охриѓани во машката ракометна суперлига покажа дека новиот состав сеуште не е добро уигран особено во нападот. Евидентно е дека оваа година ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пред 25 години, на 12 септември 1994, македонскиот филм „Пред дожот“ освои Златен лав во Венеција, a режисерот Милчо Манчевски на официјалната страна на ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Деновиве во една трговска фирма во Скопје меѓу вработените можат да се забележат и Филипинки. Појавата не би била невообичаена, ако се знае дека во земјава ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Наместо свадба како што многумина очекуваа, српската пејачка ги разочара сите раскинувајќи ја врската со својот долгогодишен партнер. Имено Милица Тодоровиќ ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Елена од Сараево е трансродова личност која очекува операција за промена на полот, а вели дека и е животен сон да биде жена, пренесува Радио Слободна Европа. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со денешниот „братски дуел“ меѓу Металург2 и Металург во салата „Автокоманда“ ќе биде означен стартот на новата сезона во ракометната Супер-лига. За последен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денс-пост-панкерите „Bernays Propaganda“ продолжија да продолжуваат. Составот што над една деценија со својата музика „рока“ на свирки низ домашната, ...
  сите 2 | | | веќе видена