ССК одржа Тркалезна маса на тема: „Одржлива иднина со зелени иновации, практична примена во компаниите“


Денеска се одржана Тркалезна маса на Сојузот на стопански комори на Македонија, на тема „Одржлива иднина со зелени иновации, практична примена во компаниите“. ...
| | веќе видена | слични

Активноста на УСАИД Партнерства за економски раст заедно со компании, понудувачи на дигитални и технолошки решенија, ја претстави новата Платформа за ...
| | веќе видена | слични

Извештајот ги документира перформансите и иницијативите на групацијата Прокредит во однос на вредностите поврзани со еколошките и социјалните прашања и ...
| | веќе видена | слични

Во согласност со стратегијата за забрзан и континуиран растеж и обезбедување на најдобри услуги на своите клиенти, Халкбанк АД Скопје е постојано отворена за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали имате желба да започнете ново патување во кариерата, но немате претходно искуство во банкарскиот сектор? Не дозволувајте тоа да ви биде пречка! ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за пратеник од редовите на ВЛЕН, Халил Снопче денеска ги претстави 6-те важни точки од платформата на коалицијата ВЛЕН во процесот на ...
| | веќе видена | слични

Друштвото за услуги Консалтинг за стратешки развој денеска додели сертификати за грантови на четири организации, во рамките на Проектот на УСАИД за јакнење на ...
| | веќе видена | слични

Последниве четири-пет години не следам македонска политика, или пак само многу ретко, спорадично, но изминатите денови случајно слушнав дека некои од нашиве ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Со задоволство Ве известуваме дека вчера се одржа прес-конференција за претставување на новоформираната фондација „Центар за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК одржа Тркалезна маса на тема: „Одржлива иднина со зелени иновации, практична примена во компаниите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: