Претставничкиот

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп го критикуваше Конгресот поради предлог буџетот кој повторно не предвидува средства за изградба на ѕид на јужната ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на БиХ на итна седница го усвои Предлог законот за измени и дополнувања на Законот за кривична постапка на БиХ. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  – Во Босна и Херцеговина официјално почна кампањата за општите избори закажани за 7 октомври, пренесува Танјуг. Централната изборна комисија предупреди дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот американски претседател Барак Обама се ангажираше во кампањата во пресрет на изборите за Конгресот на САД во ноември, со обраќање во кое жестоко ги ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во Босна и Херцеговина денеска официјално почна кампањата за општите избори закажани за 7 октомври, пренесува Танјуг. Централната изборна комисија предупреди ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сенатот денеска го започна првото од повеќето сослушувања на новопредложениот судија на Врховнит суд на САД, Бред Кавано, јави дописникот на МИА од Вашингтон. ...
  сите 21 | | | веќе видена