Пресвета

  во

  Пожарот на ридот Сан Џовани во Котор, кој избувнал поради бакљадата по повод одбележување на Денот на државноста на Црна Гора на ридовите на тој град, бил ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пожарот на ридот Сан Џовани во Котор, кој избувнал поради бакљадата по повод одбележување на Денот на државноста на Црна Гора на ридовите на тој град, бил ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По четврт век како монах и игумен на Бигорскиот манастир „Св. Јован Крстител“, синоќа беше извршено наречение за отец Партениј кој денеска ќе биде хиротонисан ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дебатата посветена на образованието и на она што ќе се случува по 1 септември, во организација на Факултети.мк и Деца.мк ни ја обележа неделава. Пишувавме и за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Црквата Успение на Пресвета Богородица во регионот Вологда во Русија беше погодена од гром, по што избувна пожар, соопшти денеска прес-службата на регионалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Скопје, 8. јули 2020 (Inpress) – Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Соочени со предизвикот на Ковид-19 и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен приоритет, Советот на Месна заедница Галичник донесе одлука да го ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Галичката свадба традиционално се одржува кон средината на месец јули, за време на верскиот празник Петровден. „Разговаравме долго, го обезбедивме ...
  сите 49 | | | веќе видена