ПКК

  во

  Турската полиција пукала од водени топови врз околу 100 луѓе кои денеска во Дијарбекир се обиделе да го посетат гробот на Зулуф Гезен, член на ПКК кој починал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Турската полиција пукала од водени топови врз околу 100 луѓе кои денеска во Дијарбекир се обиделе да го посетат гробот на Зулуф Гезен, член на ПКК кој починал ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во најновите судири кои што избија на северот на Ирак, неколкумина ирачки и турски војници го загубија животот, а засега не е познато дали има жртви на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Началникот на Здружениот генералштаб на Вооружените сили на САД, генерал Џозеф Данфорд ги негираше информациите што ги објавија некои медиуми дека Пентагон ...
  сите 12 | | | веќе видена