Петер

  во

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто истакна дека Унгарија, унгарската влада и премиерот Виктор Орбан биле ннаградени со почит, благодарност ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто во САД изјави дека Унгарија ќе ја промовира американската политика од Блискиот Исток во Европската ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, попладнево, во рамките на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Со два дрона ќе се ловат несовесните граѓани кои палат депонии и стрништа. Најмногу ќе се следи западниот дел од градот, особено Сарај и Крушопек, чии ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарско прашање, портпаролот за надворешни работи на ЕУ, Петер Стано, потврди дека земјите кандидати за членство ќе треба да се усогласат со ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Берлин ја повикува руската влада да соработува во ситуацијата со рускиот опозиционер Алексеј Навални и очекува да се спроведе истрага, изјавил министерот за ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Остатоците од еден од најпознатите германски воени бродови од Втората светска војна - крстосувачот - "Карлсруе" неодамна се пронајдени случајно во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Преговорите меѓу Србија и Косово под покровителство на ЕУ имаат за цел нормализирање на односите, формално признавање на Косово и интеграција на двете земји во ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Преговорите меѓу Србија и Косово под покровителство на ЕУ имаат за цел нормализирање на односите, формално признавање на Косово и интеграција на двете земји во ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Ватикан знае дека може да смета на Унгарија кога станува збор за помош на христијанските заедници кога е потребно, рече министерот за надворешни работи Петер ...
  сите 20 | | | веќе видена