Перу

  во

  Поранешниот шампион на Дакар релито Андреј Каргинов е дисквалификуван е од овогодинешната трка во конкуренција на камиони, бидејќи со своето возило удрил ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ужасни сцени на рели трката од светскиот гранд при во Перу, откако рускиот возач на камион Андреј Каргинов прегази еден навивач кој ја следел во групата трката ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Запленет е еден и пол тон кокаин и уапсени се членови на криминална група помеѓу кои и еден Босанец, информира полицијата од Перу, каде што е пронајдена ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Таинствените линии откриени на висорамнините во јужниот дел на Перу, во облик на наскански линии, не биле астрономски инструменти на Индијанците, туку храмови ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Почетокот на годината традиционално донесува вистинска „закуска“ за љубителите на авто-мото спортот. Најтешкото рели во светот Дакар годинава се вози во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вредноста на пратката на пазарот во Европа надминала 80 милиони долари. Полицијата во Перу запленила тон и половина кокаин и уапсила членови на криминална ...
  сите 36 | | | веќе видена