Пеле

  во

  Откако „Пласар“, бразилскиот фудбалски магазин го именуваше Нејмар како најголем фудбалер кој го дал Бразил по Пеле, со свој коментар се јави и поранешниот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалска Англија ова утро се разбуди со една навистина тажна вест, бидејќи медиумите од оваа земја ја пренесоа информацијата за смртта на Гордон Бенкс, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Oд Англија утрово пристигнува тажна вест. Голманот Гордон Бенкс кој беше симбол за голманската позиција во англиската фудбалска репрезентација во 60-тите и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фудбалска Англија ова утро се разбуди со една навистина тажна вест, бидејќи медиумите од оваа земја ја пренесоа информацијата за смртта на Гордон Бенкс, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалска Англија ова утро се разбуди со една навистина тажна вест, бидејќи медиумите од оваа земја ја пренесоа информацијата за смртта на Гордон Бенкс, ...
  сите 10 | | | веќе видена