No

  во

  Новата ТВ-серија „Maniac“ вчера имаше премиера на првата епизода и веќе ги освои симпатиите на гледачите. Режисер на серијата е Кери Фукунага, кој ги режираше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Легендарниот француски фудбалер Тиери Анри секогаш ќе остане запаметен како легенда на Арсенал, но не треба да се заборави дека Французинот еден дел од својата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роберто Фирмино апсолутно е херој на Ливерпул откако го постигна победничкиот гол за 3:2 против ПСЖ во последните минути од натпреварот. Меѓу Редсите владее ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Пораки на охрабрување за Договорот од Преспа, добил премиерот Зоран Заев од потпретседателот на САД Мајк Пенс на денешната средба во Вашингтон. Како што напиша ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Телекомуникацискката компанија Вип и официјално ги отвори вратите од новата управна зграда. Лоцирана во центарот на Скопје, на Плоштадот „ Пресвета Богородица“ ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во текот на изминатите две недели траеше изборот на режисер за новиот филм за Џејмс Бонд, а изборот падна на изненадувачко име – Кери Фукунага. Креаторот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога ќе ја видат на улица, минувачите се воодушевуваат од нејзините крупни очи и често и даваат комплимент, не знаејќи дека девојчето боледува од ретко ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Од 13ти до 16ти септември, во хотел – Десарет, Пештани, се одржа првата ДЕНТАЛНА ЛЕТНА ШКОЛА, во организација на Факултетот за мадицински науки, при ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо со солзи го напушти теренот во Валенсија откако по само 30 минути заработи црвен картон и по лошо ќе го памети дебито во Лигата на ...
  сите 233 | | | веќе видена

  Еден од нив е аматерскиот фотограф Марко Пател, кој сними видео кое ја покажува секојдневната ситуација во јапонското метро околу 7:45. Во подземната железница ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дали преку „Цивил“ на Џабир Дерала се открива пеколниот план на власта за фалсификат на референдумот? Во колумна објавена на порталот „Цивил“ на Џабир Дерала ...
  сите 29 | | | веќе видена