Николов

  во

  По победа против репрезентацијата на Лихтенштајн, вечерва од 20.45 фудбалската репрезентација на Македонија тргнува во тотална офанзива од самиот почеток. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вечерва сo почеток од 20:45 часот репрезентацијата на Македонија го игра натпреварот од Лигата на Нации против Лихтенштајн. Македонија секако е фаворит на ова ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација вечерва го игра својот петти меч од Лигата на нации и тоа на гости кај Лихтенштајн во Вадуц. Ние имаме само една цел на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Предлог – буџетот за следната година е доставен до Собранието. Тој предвидува раст од 3.2% и дефицит од 2.5%, а само за камати да бидат потрошени 149 милиони ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Планот на програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019 до 2021 година, кварталниот извештај за извршувањето на буџетот, техничките исправки на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Планот на програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019 до 2021 година, кварталниот извештај за извршувањето на буџетот, техничките исправки на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Педесет и четиригодишен државјанин на Грција, кој како потстанар престојувал во стан на улицата Орце Николов, на 14 ноември во полиција пријавил дека на ѕидот ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Делегација на Агенцијата за вработување на Република Македонија предводена од директорката Билјана Јовановска денеска оствари работна средба со делегација на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Педесет и четиригодишен државјанин на Грција, кој како потстанар престојувал во стан на улицата Орце Николов, на 14 ноември во полиција пријавил дека на ѕидот ...
  сите 84 | | | веќе видена

   Планот на програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019 до 2021 година, кварталниот извештај за извршувањето на буџетот, техничките исправки на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Директорите на агенциите за вработување на Македонија и на Бугарија Билјана Јовановска и Драгомир Николов денеска на средба во Софија разменија искуства за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Педесет и четиригодишен државјанин на Грција кој како потстанар престојувал во стан на улицата „Орце Николов“, на 14. ноември во полиција пријавил дека на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Делегација на Агенцијата за вработување на Република Македонија предводена од директорката Билјана Јовановска денеска оствари работна средба со делегација на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Непознати лица пукале во станот на грчки државјанин, кој кко потстанар живее во Скопје, информираше МВР. Случајот во полицијата вчера го пријавил С.П.Д.А.(54) ...
  сите 84 | | | веќе видена